Wyróżnij się – to proste!

Większość z nas chce się wyróżnić w mniejszym lub większym stopniu. Mogą to być kwestie indywidualne, ponieważ nie ma nic ciekawego i interesującego w byciu jednym z elementów jednolitej, szarej układanki. Znacznie przyjemniej jest prezentować się jako ten jeden kolorowy składnik, który wyróżnia się na tle pozostałych. Dokładnie takie same wartości przyświecają przedsiębiorcom, którzy robią wszystko, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Problematyczna staje się odpowiedź na jedno pozornie proste pytanie – jak się wyróżnić? Jest na to wiele sposobów – bardziej lub mniej skutecznych, czasochłonnych i wymagających pracy oraz stosunkowo prostych i szybkich do zrealizowania. Tak naprawdę nie ma lepszej lub gorszej metody ogólnie, ponieważ wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć.

Dobrym przykładem jest wyróżnienie się w tłumie – tak po prostu. Jeśli chcemy być wyraźnie widocznym wśród ludzi ubranych na czarno, załóżmy biały lub dowolny, jaskrawy i kolorowy strój. Metoda jest banalnie prosta i bardzo skuteczna. Działa dokładnie tak samo u przedsiębiorców, którzy swoim strojem firmowym odróżniają się od reszty tłumu np. na targach biznesowych. Żeby uzyskać taki efekt, często stosuje się koszulki keya z nadrukiem – gwarantują świetną jakość, wyraźne kolory i możliwość umieszczenia na nich dowolnego nadruku.