Utrata zębów – czy to koniec?

To, że o zęby należy dbać regularnie, nie podlega żadnym wątpliwościom. Szczotkowanie, nitkowanie oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa są podstawowymi elementami poprawnej higieny jamy ustnej. Co jeśli zaniedbamy nasze uzębienie? Może stracimy je na skutek choroby, na którą nie mieliśmy wpływu? Czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie takiej sytuacji?

Jest wiele sposobów, których zadaniem jest pomoc osobom, które utraciły swoje naturalne zęby. To niezwykle istotne, ponieważ brak zębów sprawia nie tylko problemy z jedzeniem, ale również wpływa na kształt twarzy oraz kłopoty z poprawną wymową niektórych głosek. Co więcej – brak uzębienia wpływa na estetykę twarzy, a jej pogorszenie może spowodować znaczne problemy z akceptacją, poczuciem własnej wartości, co przekłada się nawet na choroby psychiczne.

Dlatego w takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty i zdecydować się na jedną z wielu dostępnych metod uzupełnienia brakującego uzębienia. Sposobów jest mnóstwo – jedne należą do tańszych, inne do droższych, ale rozwiązanie zawsze jakieś jest. Nawet w przypadku uszkodzenia wypełnienia można bez problemu odnaleźć miejsca, które zapewniają, że tu naprawisz protezy zębowe. Dzięki temu nie ma potrzeby ponoszenia całego kosztu związanego z nową protezą.