Ślub czy wesele – co zapamiętamy?

Ślub czy wesele – która z tych dwóch praktycznie nierozłącznych imprez jest ważniejsza? Większość osób chóralnie odpowie, że ślub, ale czy na pewno? Czy to przypadkiem wesele nie jest tą częścią wydarzenia, które wspominamy latami z uśmiechem na ustach? Tutaj dyskusja mogłaby trwać zapewne godzinami, ponieważ zarówno oprawa ślubu, jak i wesela ma w zanadrzu wiele chwytów, które zapadają w pamięć.

Żeby ślub był atrakcyjny i niezapomniany, należy zadbać przede wszystkim o wystrój sali, atmosferę, oprawę muzyczną. Bez znaczenia jest to, czy mowa o ślubie cywilnym, czy kościelnym. Oba mają tak samo podniosłe znaczenie i dokładnie te same elementy świadczą o jego wyjątkowości. Ślub zapamiętujemy jako poważny, podniosły i majestatyczny.

Wesela łatwiej zapadają w pamięć, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, kojarzą nam się ze śmiechem, zabawą i tańcem. Najważniejszym aspektem ciekawego wesela jest zdecydowanie zespół, DJ lub wodzirej, który prowadzi całą zabawę. Kolejnym istotnym elementem jest na pewno sala, jej wystrój oraz oczywiście posiłki.

Bardzo istotnym elementem wesela są drobne upominki lub elementy wystroju, które stają się coraz popularniejsze. Wystarczy znaleźć dobry sklep z ozdobami na stół weselny – na przykład zawieszki na alkohol – tu kupisz artykuły zarówno piękne, jak i zabawne. Niejednokrotnie to właśnie wesołe teksty czy żarciki umieszczone na takich elementach wystroju sprawiają, że dane wesele na długo zapada w pamięć.