Pompy ciepła do domu, jakie wybrać?

Pompy ciepła są coraz chętniej stosowane w naszym kraju. Dotyczy to również województwa lubelskiego. Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę liczne zalety, jakie posiada to urządzenie.

Jedną z nich jest działanie w sposób przyjazny środowisku naturalnemu. Ma to duże znaczenie w dzisiejszych czasach, ponieważ ekologia jest obecnie niezwykle istotna. Słyszymy o niej praktycznie codziennie w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych. Ten temat pojawia się również na najchętniej odwiedzanych portalach internetowych. Kolejną zaletą pompy ciepła jest niski koszt jej eksploatacji. Co prawda sam zakup tego urządzenia wiąże się z dosyć dużym wydatkiem, ale z czasem się on zwróci. Obecnie można liczyć na dofinansowanie na zakup pompy ciepła, co z pewnością ucieszy te osoby, które rozważają taką możliwość. Urządzenia tego typu klasyfikuje się ze względu na dolne źródło ciepła. Możemy więc wymienić pompy gruntowe, powietrzne oraz wodne.

Taka pompa działa w ten sposób, że energię pobraną z dolnego źródła przekazuje do górnego. Umożliwiają to elementy budowy tego urządzenia, którymi są zawór rozprężny, parownik, skraplacz oraz sprężarka. Warto zauważyć, że pompa ciepła może być zastosowana zarówno w celu ogrzania budynku mieszkalnego, jak i biurowca lub siedziby urzędu. To urządzenie możemy nazwać bezobsługowym. Technologia zastosowana tutaj jest na tyle nowoczesna, że praktycznie nie jest potrzebny stały nadzór ze strony człowieka. Co niezwykle istotne, pompa pracuje cicho. Nie trzeba więc obawiać się, że po jej zainstalowaniu będzie rozlegał się w budynku trudny do wytrzymania hałas.

Dofinansowanie na zakup pompy ciepła lubelskie – zobacz tu. Z wnioskiem o dotację może wystąpić zarówno przedsiębiorca, jak i osoba nie prowadząca działalności biznesowej. Może to uczynić rolnik, jak też właściciel hotelu lub osoba kierująca biznesem związanym z całkiem inną branżą. Warto również wspomnieć o tym, że taki wniosek może być złożony przez spółdzielnię mieszkaniową. Ubieganie się o dofinansowanie na zakup pompy ciepła jest możliwe na mocy prawa, które weszło w życie w grudniu 2010 roku. Mieszkasz w województwie lubelskim? Zastanów się nad złożeniem wniosku.