Pogrzeb, co o nim warto wiedzieć

Śmierć bliskiej osoby zawsze powoduje silne emocje w postaci smutku i bólu. Na takie wydarzenie nie da się w żaden sposób przygotować. Nawet rodziny osób, które zmarły w wyniku długiej i ciężkiej choroby z pewnością do końca zachowały nadzieję na to, że chory pomimo wszystko wyzdrowieje.

Kiedy śmierć jest efektem wypadku na drodze lub innego niespodziewanego wydarzenia, szok u najbliższych zmarłej osoby jest jeszcze większy. Niezależnie od tego, co jest przyczyną smutnego wydarzenia, konieczne jest zorganizowanie uroczystości pogrzebowej. Jest czymś całkowicie naturalnym, że ludzie pogrążeni w żałobie mają problem ze skupieniem się nad kwestiami dotyczącymi formalności związanych z pogrzebem – w ofercie znajdziemy też kwiaty na pogrzeb.

Dobrze jest więc nawiązać w takiej sytuacji kontakt z taką firmą oferującą usługi pogrzebowe, która oferuje pomoc w dopełnieniu wspomnianych wcześniej formalności. Pracownicy takiej firmy powinni postarać się wziąć na siebie jak najwięcej obowiązków, aby nie generować dodatkowego stresu u członków rodziny zmarłego. Na taką właśnie pomóc mogą liczyć te osoby, które znajdując się w tak trudnej sytuacji życiowej skontaktują się z firmą PUK, która zasięgiem działania obejmuje obszar miasta Lublina. Jej pracownicy gotowi są pomóc rodzinie zmarłego w uzyskaniu aktu zgonu. W tym celu konieczne jest przekazanie im dowodu osobistego zmarłej osoby oraz karty zgonu. Można również liczyć na pomoc w przypadku starania się o zasiłek pogrzebowy wypłacany przez ZUS.

Dzięki firmie PUK możliwa jest organizacja oprawy muzycznej uroczystości, która odbędzie się na cmentarzu. Utwory będą wykonywane przez muzyków z Filharmonii Lubelskiej. Można więc być pewnym, że poziom wykonania będzie wysoki. Repertuar zależy od rodziny zmarłej osoby. Mogą oni pozwolić muzykom na samodzielny wybór utworów, które zostaną zagrane lub przygotować własną ich listę. Z przedstawicielem świadczącej usługi pogrzebowe firmy PUK możesz skontaktować się o dowolnej porze. W zakładce Kontakt znajdziesz numer telefonu, pod który można dzwonić przez całą dobę.