Piękny uśmiech – biały i prosty

Piękny, równy i zjawiskowy uśmiech to marzenie wielu osób. Żyją na tym świecie szczęśliwcy, którzy naturalnie mają nienaganne uzębienie – równe, symetryczne i lśniąco białe. Niestety większość osób ma mniejsze lub większe wady. W wielu przypadkach okazują się one na tyle poważne, że wygląd zębów wpływa na samopoczucie, psychikę i samoocenę u naprawdę szerokiego grona ludzi.

Przyczyn nieestetyczne uzębienia może być kilka. Często po prostu wynika to z genów – zęby nie są idealnie białe, rosną krzywo lub mają skłonność do chorób. W niektórych przypadkach okazuje się, że na wygląd zębów mają wpływ ich właściciele. Zaniedbywanie higieny jamy ustnej, picie dużej ilości napojów takich jak kawa, herbata, palenie papierosów i wiele innych czynników może sprawić, że uśmiech nie będzie wizytówką naszej twarzy.

Rozwiązań może być kilka. Podstawą jest oczywiście zadbanie o higienę i wyleczenie chorób. Dopiero później można myśleć o innych formach upiększania uśmiechu. Najskuteczniejszymi formami poprawy uśmiechu są interwencje stomatologów, które polegają na usunięciu zębów naturalnych i zastąpieniu ich idealnymi sztucznymi odpowiednikami lub nałożeniu na naturalne zęby specjalnych koron. To bardzo kosztowne, ale i najbardziej efektywne rozwiązanie.

Najpopularniejszą formą poprawy wyglądu uśmiechu jest terapia ortodontyczna i wybielanie zębów. W przypadku krzywych zębów i wad zgryzu najlepiej sprawdza się aparat stały Lublin. Należy go nosić przez dość długi czas, ale odpowiednio prowadzona terapia z jego wykorzystaniem daje trwałe i bardzo dobre efekty. Wybielanie zębów pozwala usunąć przebarwienia i przybliżyć odcień do śnieżnobiałego, ale idealny efekt zwykle nie jest możliwy do uzyskania.