Odżywki dla psów

Psia dieta powinna być tak skomponowana, aby pokryła zapotrzebowanie zwierzęcia na wszystkie niezbędne dla niego składniki. Pełnowartościowy posiłek czworonoga powinien zawierać zbilansowaną ilość białek, węglowodanów i tłuszczów, do tego witaminy oraz mikro- i makroelementy. W razie potrzeby dietę należy uzupełnić stosując specjalne odżywki dla psów. Odpowiednio dobrane menu zapewni naszemu ulubieńcowi świetną kondycję i zdrowie.

Szybkie tempo życia i związany z nim brak czasu wolnego sprawiają, że rzadko układamy dietę dla naszego zwierzaka w przemyślany sposób. Coraz częściej sami jadamy na mieście, więc wygospodarowanie chwili wolnego czasu na przyrządzenie posiłku dla psa okazuje się być trudnym zadaniem. Co gorsza, nawet dostępne w sklepach gotowe karmy, które teoretycznie są opracowywane według określonych standardów, nie zawsze posiadają optymalną do prawidłowego działania psiego organizmu ilość składników.

Oprócz odpowiednio dobranej diety nasi czworonożni ulubieńcy na różnych etapach swojego życia potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci odżywki – suplementy dla psów. Okresy, podczas których musimy swoim psom poświęcić znacznie więcej uwagi, to: wiek szczenięcy, kiedy kości i stawy szybko rosną, u suk okres laktacji po porodzie, czas rekonwalescencji po chorobach, a także schyłek życia czworonoga.

Często zdarza się też tak, że nasz pies ma pewne dolegliwości niezwiązane wprost z problemami dotyczącymi wspomnianych powyżej etapów rozwoju i życia. Przykładowo jego sierść staje się matowa i zaczyna nadmiernie wypadać, pojawiają się stany zapalne dziąseł i przyzębia, zwierzę ma problemy trawienne albo staje się mało ruchliwe z powodu dolegliwości związanych ze stawami i kośćmi.

Co należy wtedy zrobić – poznaj witaminy dla psa seniora? Przede wszystkim trzeba ustalić przyczynę takiego stanu. Zazwyczaj winne są niedobory pewnych składników w karmie. Po ustaleniu źródła problemu należy przystąpić do działania. W dbaniu o zdrowie naszego zwierzaka niezbędnym wsparciem będą odżywki dla psów, które możecie Państwo znaleźć w naszym sklepie.