Kraty kwasoodporne – od producenta!

Giterpol to wiodący na polskim rynku producent krat ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

Kraty te znajdują wiele różnych zastosowań w przemyśle. Ze względu na ich bardzo wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych znakomicie nadają się do zastosowania w przypadku konieczności instalacji schodów i przejść pomiędzy budynkami przemysłowymi. Chodzi tutaj o konstrukcje na zewnątrz budynku. Jeżeli zastosuje się kratę ze stali nierdzewnej jako główny element tworzący schody znajdujące się poza wnętrzem obiektu, można liczyć na trwałość takiej instalacji przez dziesiątki lat. Zarówno niskie temperatury w czasie zimy, jak i upały panujące w lecie nie spowodują osłabienia takiej konstrukcji i uszkodzenia schodów.

Projektanci obiektów przemysłowych doskonale o tym wiedzą, dlatego zalecają stosowanie krat ze stali nierdzewnej. Gwarantują one zarówno bezpieczeństwo konstrukcji, jak i osób pracujących na co dzień w tym miejscu. Opisywane w tym artykule kraty są również stosowane w takich miejscach, gdzie używane są szkodliwe środki chemiczne. Są one odporne na działanie żrących i kwaśnych substancji. Nie dziwi więc fakt, że kraty ze stali nierdzewnej są często stosowane w przemyśle chemicznym, oczyszczalniach ścieków i myjniach samochodowych. Używa się ich także jako głównego elementu tworzącego podjazdy dla wózków inwalidzkich. Praktycznie codziennie spotykamy się też z innym zastosowaniem takich krat nawet o tym nie wiedząc. Chodzi o zabezpieczenia studzienek kanalizacyjnych. Zwykle podczas przechodzenia nad jedną z nich w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, z jakiego materiału została wykonana. Kraty pomostowe są także wykorzystywane do zabezpieczenia wylotów otworów technicznych w budynkach. Jak widać znajdują one wiele różnych zastosowań zarówno w przemyśle, jak i poza nim. Ten wytrzymały na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych produkt będzie z pewnością jeszcze długo wykorzystywany przez człowieka.

Giterpol oferuje kraty ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej w wielu różnych wersjach. Mogą być one zarówno prasowane, jak i zgrzewane. W ofercie tej znanej na polskim rynku firmy znajdują się również kraty żaluzjowe. Jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia? Zadzwoń lub napisz do przedstawiciela firmy Giterpol. Uzyskasz w ten sposób wszystkie potrzebne Ci informacje.