Fizjoterapia w Warszawie – gdzie warto?

Fizjoterapia i rehabilitacja to terminy, które wcale nie mają tego samego znaczenia. W mowie potocznej stosuje się je w taki sposób, jakby oznaczały to samo. Warto więc wyjaśnić tą kwestię.

Rehabilitacją nazywamy zestaw działań podjętych w stosunku do osób niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie. Wszystkie wykonywane czynności mają za zadanie przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności fizycznej lub psychicznej, jaką posiadał przed wypadkiem lub pojawieniem się choroby. Czasem jest to niemożliwe. Wtedy należy zrobić wszystko, aby stan zdrowia poprawił się w takim stopniu, jak to tylko jest możliwe w danym przypadku. Nie będzie to pełna sprawność, ale być może chory będzie mógł funkcjonować w miarę normalnie, bez konieczności zapewnienia mu stałej opieki ze strony innych osób.

Fizjoterapią nazywamy natomiast wszystkie działania oraz metody leczenia, które wykorzystują wrażliwość ludzkiego organizmu na bodźce. W jej ramach prowadzona jest kinezyterapia, która polega na wykonywaniu przez pacjenta zaleconych mu przez specjalistę ćwiczeń ruchowych. Wykorzystywane są tutaj również możliwości, jakie daje zastosowanie wody w procesie terapii. Chodzi o zalecaną niektórym osobom hydroterapię. Jest tutaj również stosowany masaż leczniczy. Fizjoterapię i rehabilitację kojarzy się zwykle z działaniami mającymi na celu przywrócenie sprawności kończynom. Dotyczą ona jednak również układu pokarmowego i krążenia oraz systemu nerwowego.

Rehabilitacja i fizjoterapia Warszawa Grochów – Jesteś mieszkańcem Warszawy, a konkretnie dzielnicy Grochów? Potrzebujesz pomocy rehabilitanta lub fizjoterapeuty? A może ktoś z Twoich bliskich doznał urazu lub zapadł na chorobę, czego efektem jest pogorszenie się stanu zdrowia, w tym również sprawności? Zapraszamy do naszej placówki zlokalizowanej na Grochowie. Rehabilitacja i fizjoterapia są tutaj prowadzone przez doświadczonych i posiadających ogromną wiedzę specjalistów. Każdy, kto podda się prowadzonej przez nich terapii może liczyć na poprawę stanu zdrowia. Zapoznaj się z propozycjami, jakie ma dla pacjentów ta placówka. Są one opisane na oficjalnej stronie internetowej przychodni. Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub napisz. Otrzymasz wyczerpującą odpowiedź na każde Twoje pytanie, które dotyczyć będzie oferty naszej przychodni.