EndoDentist — leczenie kanałowe Kraków

Próchnica to niewątpliwie najczęściej występująca choroba bakteryjna dotykająca tkanek twardych zęba. W trakcie jej przebiegu w wyniku działania kwasów wytworzonych przez bakterie dochodzi do demineralizacji substancji nieorganicznych i proteolizy substancji organicznych.

Jeśli próchnica nie zostanie wyleczona na odpowiednio wczesnym etapie, może penetrować wnętrze zęba, docierając do komory miazgi. Choroba rozprzestrzenia się wtedy wewnątrz korzenia i powoduje silny ból.

Jedynym sposobem na uratowanie zęba i uniknięcie jego ekstrakcji jest wtedy leczenie kanałowe – endodontyczne. Polega ono na usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek z wnętrza korzenia oraz wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Jest to proces dość skomplikowany, ponieważ kanały korzeniowe mają średnicę ok. 0,06-0,4 mm.

W gabinecie EndoDentist leczenie endodontyczne wykonywane jest pod mikroskopem. Taki sposób przeprowadzenia zabiegu daje gwarancję skutecznego pozbycia się próchnicy. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który daje możliwość wykonania cyfrowego prześwietlenia zęba na miejscu, co pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz ogromnej wiedzy i doświadczeniu lekarzy stomatologów z EndoDentist mogą Państwo liczyć na profesjonalne wykonanie zabiegu, a także maksymalny komfort podczas jego trwania.

Gabinet stomatologiczny EndoDentist w Krakowie to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje pomocy z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, mikroskopowej lub leczenia kanałowego.