Balustrady wewnętrzne, balustrady szklane Radom, Lublin – lubelskie

Balustrady szklane montowane wewnątrz domów, urzędów i budynków biurowych to coraz częściej spotykany widok w naszym kraju. Trzeba przyznać, że wyglądają one efektownie. Szkło zdecydowanie kojarzy się z nowoczesną architekturą.

Wśród właścicieli obiektów mieszkalnych i biurowych nie brakuje osób, które lubią taki właśnie styl i są gotowe zastosować go we wnętrzu należących do nich budynków. Balustrady mogą być wykonane z różnych rodzajów szkła. Jednym z nich jest to, które nosi nazwę VSG. To szkło laminowane, które składa się z kilku warstw. Pomiędzy każdą z nich znajduje się folia pełniącą funkcję ochronną. Skutecznie zabezpiecza szkło przed rozpadnięciem się na drobne kawałki, co może być bardzo niebezpieczne dla osób przebywających w budynku. Należy jednak podkreślić, że takie szkło jest niezwykle trudno uszkodzić. Wśród szkieł laminowanych, które są stosowane w balustradach znajdują się również takie, które posiadają specjalnie wzmocnione przez ich producenta właściwości antywłamaniowe lub kuloodporne. Zobacz też ofertę BespokeGlass Radom.

Kolejnym rodzajem szkła, jakie jest stosowane w balustradach wewnętrznych jest taki jego rodzaj, który jest określany skrótem ESG. To szkło hartowane charakteryzujące się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Jest ona nawet do pięciu razy wyższa, niż w przypadku zwykłego szkła. Szkło hartowane ESG cechuje się również wytrzymałością na nagłą zmianę temperatury, jaka zachodzi w otoczeniu. Producenci balustrad szklanych stosują czasem również szkło laminowane, które zostaje dodatkowo wzmocnione cieplnie. Nawet wtedy, gdy dochodzi do jego uszkodzenia nie występuje sytuacja zagrożenia poważnym skaleczeniem dla osób, które znajdują się w pobliżu. Takie szkło nawet w momencie pęknięcia zostaje na folii, której zadaniem jest podtrzymanie tafli szkła. Kolejnym stosowanym przez producentów balustrad wewnętrznych rozwiązaniem jest zastosowanie szkła laminowanego tłuczonego. Nazwa nie jest przypadkowa.

Używa się tutaj trzech tafli szkła. Środkowa jest laminowana, a następnie tłuczona. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny, kiedy balustrada jest już zamontowana. Jesteś zainteresowany montażem szklanej balustrady w Twoim domu? Zadzwoń lub napisz do przedstawiciela firmy BeSpokeGlass. Uzyskasz wtedy szczegółowe informacje na temat oferty.